alt header 1 alt header 2
alt header 4

yurt disinda universite danismanlik

Hızlı Linkler
Ana Sayfaya Dön
E-mail Gönder
Online Eğitim Danışmanlığı
Telefonla Eğitim Danışmanlığı
Biz Sizi Arayalım

Genel Bilgiler
Yurtışında Üniversite Eğitimi Hakkında Genel Bilgiler
Üniversite Hazırlık Kursları
Üniversite H. Kursu Veren Okullar
Master Hazırlık Kursları
Master Hazırlık Kursu Veren Okullar
Yurdışında Önlisans
Yurtdışında Lisans
Yurtdışında Yüksek Lisans
Yurtdışında MBA
Yurtdışında Doktora


Başvuru Süreci
Yurtdışında Eğitim Dönemleri
Başvuru Zamanı
Kabul Prosedürü
Üniversite Başvuru Evrakları

Ülkeye Göre Üniversiteler
Kanada Üniversiteleri
İngiltere Üniversiteleri
ABD Üniversiteleri
Avustralya Üniversiteleri
Yeni Zellanda Üniversiteleri
Almanya Üniversiteleri
Hollanda Üniversiteleri
Danimarka Üniversiteleri
İrlanda Üniversiteleri
Fransa Üniversiteleri
Güney Afrika Üniversiteleri
Avusturya Üniversiteleri
Rusya Üniversiteleri
İtalya Üniversiteleri
Malta Üniversiteleri
Diğer Dünya Üniversiteleri

 

 

ust bar 3 ust bar 4
Yurtdışında Üniversite, Centennial Üniversitesi
header kismi 1
header kismi 2 header kismi 3 kanada header kismi 5

Kanada Centennial Universitesi

header kismi 7
header kismi 8

centennial universitesi

Centennial College, Kanada Ontario bölgesinin ilk devlet Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu olarak 1966'da Toronto şehrinde kurulmuştur. Okulun 16.000 tam zamanlı ve 26.000 yarı zamanlı öğrencisi mevcuttur. Okulun dünyanın çeşitli ülkelerinde eğitim ortaklıkları vardır. Centennial College, uluslararası platformlarda  eğitim kalitesi ile tanınmış bir okuldur  ve YÖK denkliğine sahiptir. Amerikan ve çoğu özel Türk üniversitelerine göre, yıllık eğitim ücreti ortalama olarak 13.000 CAD gibi düşük bir seviyededir.

Toronto şehrinde bulunan 4 kampüste 7 farklı fakülte bulunur:  İşletme ve İş İdaresi, İletişim, Medya ve Tasarım, Toplum ve Sağlık Bilimleri Yönetimi, Mühendislik, Teknoloji ve Uygulamalı Bilimler, Turizm ve Otelcilik.

Önlisans, lisans, yüksek lisans, sertifika ve yoğun hızlandırılmış programların verildiği okulun programlara kabul koşullarında GMAT ve SAT puanları  ARANMAZ.  Lise mezunları için M.E.B. onaylı lise diploması, 2,5 ve üzeri not ortalaması ve IELTS de 6.0 ya da TOEFL da 80 puan aranmaktadır (bu puanların altındaki öğrenciler için hazırlık sınıfları mevcuttur). Üniversite mezunları için ise geçerli diploma ve noter onaylı transkriptler ile IELTS da 6.5 ya da TOEFL da 92 puan gerekmektedir. Bazı programlar için ek koşullar vardır.

Centennial Colllege’da sunulan Co-op programları eğitim ve çalışma yaşamını bütünleştiren bir eğitim modelidir. Öğrenciler bir dönem okula devam ederken diğer dönemde çalışarak maaş alırlar. Öğrencilere, teorik bilgilerini uygulama, eğitim giderlerine katkı ve mezuniyette 1 yıllık değerli mesleki deneyim kazanma imkanını sağlar. Nitekim, Centennial College mezunlarının % 85,2’si işe yerleşir.
Centennial College sektörlerin ihtiyaç duyduğu mesleklere yönelik öğrenci yetiştirmekte, bunun karşılığında çeşitli sektörlerden birçok firma, okulun araştırma merkezlerine ve laboratuvarlarına önemli bağış ve hibelerde bulunmaktadır. Öğrenciler teorik bilgilerini doğrudan son teknoloji ile donatılmış laboratuvarlarda uygulama imkanından yararlanır ve böylece kariyerlerine gerçek anlamda hazırlanırlar.
Centennial College’da etkin ve kaliteli eğitim için 30 kişilik küçük sınıflarda ders verilmektedir. Ayrıca, öğretmenler profesyonel iş hayatında aktif çalışmış ve öğrencilerini kariyerlerinde karşılaşacakları zorlu iş hayatına daha etkin bir şekilde hazırlamaktadırlar.

3 yıllık yüksek öğrenim programlarından mezun olan öğrenciler, advanced diploma sahibi olurlar ve dünyada çeşitli prestijli üniversitelere geçiş yaparak lisans diplomalarını tamamlama imkanına sahiptirler. Öğrenci böylece daha düşük maliyetle 2 diploma ve sunulan uygulamalı eğitim sayesinde gelişmiş mesleki vasıf ve becerilere sahip olur.

Türkiye’de kurulan yabancı yüksek öğrenim kurumuna bağlı ilk irtibat bürosu olarak Centennial College İstanbul Ofisi ,  Türkiye’deki yüksek öğrenim darboğazına alternatif çözümler sunarak ,

  • Türk öğrencilerinin Kanada’daki en köklü devlet koleji olan Centennial College’da alabilecekleri yüksek kalitede eğitim
  • Kanada’daki geniş iş imkanları
  • Çalışma ve oturma izinleri hakkında

ücretsiz olarak kapsamlı danışmanlık yapabilmek amacı ile Aralık 2009 itibarı ile faaliyete başlamıştır.
Bu danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra İstanbul ofisi öğrencilere daha iyi servis verebilmek için

  • Kabul mektubu verme
  • İngilizce seviye ölçme ve İngilizce yerleştirme sınavı yapma yetkilerine sahiptir.

 

ust bar 3 ust bar 4
alt resim alt resim orta alt resim sag
Copyright (c) 2009-2022 Karya International Education
Yurtdışında üniversite


Copyright © 2015 Yurtdışında Üniversite