alt header 1 alt header 2
alt header 4

yurt disinda universite danismanlik

Hızlı Linkler
Ana Sayfaya Dön
E-mail Gönder
Online Eğitim Danışmanlığı
Telefonla Eğitim Danışmanlığı
Biz Sizi Arayalım

Genel Bilgiler
Yurtışında Üniversite Eğitimi Hakkında Genel Bilgiler
Üniversite Hazırlık Kursları
Üniversite H. Kursu Veren Okullar
Master Hazırlık Kursları
Master Hazırlık Kursu Veren Okullar
Yurdışında Önlisans
Yurtdışında Lisans
Yurtdışında Yüksek Lisans
Yurtdışında MBA
Yurtdışında Doktora


Başvuru Süreci
Yurtdışında Eğitim Dönemleri
Başvuru Zamanı
Kabul Prosedürü
Üniversite Başvuru Evrakları

Ülkeye Göre Üniversiteler
Kanada Üniversiteleri
İngiltere Üniversiteleri
ABD Üniversiteleri
Avustralya Üniversiteleri
Yeni Zellanda Üniversiteleri
Almanya Üniversiteleri
Hollanda Üniversiteleri
Danimarka Üniversiteleri
İrlanda Üniversiteleri
Fransa Üniversiteleri
Güney Afrika Üniversiteleri
Avusturya Üniversiteleri
Rusya Üniversiteleri
İtalya Üniversiteleri
Malta Üniversiteleri
Diğer Dünya Üniversiteleri

 

 

ust bar 3 ust bar 4
Yurtdışında Üniversite, ELS Kanada Üniversite Yerleştirme
header kismi 1
header kismi 2 header kismi 3 kanada header kismi 5 ELS Kanada Üniversiteye Geçiş Programı
header kismi 7
header kismi 8

ELS KANADA ÜNİVERSİTE GEÇİŞ PROGRAMIels universitesi


ELS Üniversiteye Yerleştirme Servisi, 25 yılı aşkın süredir yabancı öğrencilerin ABD üniversite, yüksek okul ve meslek okullarına girmelerine yardım etmektedir. Amerika’da vermiş olduğu üniversite yerleştirme hizmetine Kanada’da 2 ve 4 yıllık diploma alabileceğiniz önlisans ve lisans programları da eklenmiştir. Toronto ve Vancouver ELS merkezlerinde ELS yoğun İngilizce programı tamamlandığı takdirde İngilizce yeterlilik olarak kabul edilmekte ve Kanada’da anlaşmalı olduğu  üniversiteye geçiş imkânı sağlanmaktadır.
ELS üniversite yerleştirme personeli, öğrencinin akademik geçmişine ve öğrenim hedeflerine en uygun üniversite ya da yüksek okulun seçilmesinde yardımcı olur. Daha sonrasında ise öğrencinin başvuru materyallerini elden geçirir başvuru sürecini denetler ve seçilen Kanada yüksek öğrenim kurum ya da kurumlarıyla doğrudan iletişim kurar.
Adım Adım Kanada’da Üniversite Eğitimi:
universite

ELS’in Kanada’da anlaşmalı olduğu Kolejler şu şekildedir:

  • Douglas College: Vancouver’in en eski devlet kolejlerinden biri olup, bu Kolej’de alacağınız 2 yıllık eğitim sonrasında doğrudan üniversitelerin 3. Yılına transfer olabilirsiniz.Vancouver’da bulunan Kolej’in 2 farklı kampüsü vardır. Eğitim alabileceğiniz alanlar Dil,Edebiyat,Sosyal Bilimler, Sanat ve İşletme alt dallarında olabilir. İngilizce seviyesinin TOEFL IBT 83, IELTS 6.5 olması gerekmektedir. Douglas College’da alacağınız 2 yıllık  eğitimlerde dönem başına ödeyeceğiniz ücret aldığınız ders ve kredi miktarına göre değişmektedir. Örneğin Sonbahar 2011 dönemi için 15 kredilik bir ders seçimi yapmanız halinde eğitim,kayıt ve öğrenci hizmetleri servis bedeli dahil ortalama 7300 CAD bir dönemlik eğitim ücreti vardır. 

  • Humber College,Toronto: Humber College Toronto’da olup, Kanada ve dünyanın diğer ülkelerindeki üniversitelerle bağlantı ağı oldukça geniş olan bir okuldur. 2 yıllık ön lisans, 4 yıllık lisans, sertifika ve diploma program seçenekleri mevcuttur. Kanada üniversitelerinde eğitim almayı planlayan ve daha ekonomik yollarla Kanada’da eğitim almak isteyen öğrenciler için Humber College’in 2 yıllık ön lisans programları bulunmaktadır. İç Mimarlık,Mimarlık Teknojileri,Makina,Bilgisayar,Elektrik,Elektronik,İnşaat Mühendisliği alanları, Muhasebe, İşletme,Finansal Hizmetler, Uluslararası Ticaret ve İşletme,İnsan kaynakları yönetimi,Matin yazarlığı,Sinema Ve Televizyon Oyunculuğu,Hemşirelik,Turizm ve Otel Yönetimi,Aşçılık, Reklamcılık, Halkla İlişkiler gibi pek çok farklı alanda eğitim alma imkanınız bulunmaktadır. İngilizce yeterlilik açısından başvuru yapacağınız program türüne göre istenilen minimum puan durumu değişmektedir. Örenğin sertifika programlarındaTOEFL IBT minimum 80, IELTS minimum 6.0 puan, Lisans programlarında TOEFL IBT 84, IELTS 6.5 istenmektedir. 2011-2012 yılı için belirlenen yıllık eğitim ücreti 12,200 CAD’dir.
  • Mount St. Vincent University: Mount St Vincent Üniversitesi Halifax,Nova Scotia bölgesinde olup kampüs için ve uzaktan öğretim programlarında Kanada’nın lider üniversitelerinden biridir. Biyoloji,Kimya,Kültürel Çalışmalar,Ekonomi, İngilizce,Tarih, Matematik, Modern Diller,Felsefe,Psikoloji,Sosyoloji,Antropoloji alanlarında lisans bölümleri, İşletme,,Çocuk ve Genç Çalışmaları, Bilgi İşlem Teknolojileri,Halkla İlişkiler,Turizm alanlarında sertifika programları ve yüksek lisans programları bu üniversitede eğitim alabileceğiniz bölümlerdir. TOEFL IBT 80 ve IELTS 6.5  program kabulleri için istenen minimum İngilizce seviyeleridir. Bölüme  ve bir dönem içinde alınan kredi sayısına göre eğitim ücretleri değişikli göstermektedir. Örneğin bazı lisans bölümlerinde 10 kredilik bir eğitim için eğitim ve kayıt ücretleri 12.000-13.000 Kanada Doları civarındadır.

 

ust bar 3 ust bar 4
alt resim alt resim orta alt resim sag
Copyright (c) 2009-2022 Karya International Education
Yurtdışında üniversite


Copyright © 2015 Yurtdışında Üniversite