alt header 1 alt header 2
alt header 4

yurt disinda universite danismanlik

Hızlı Linkler
Ana Sayfaya Dön
E-mail Gönder
Online Eğitim Danışmanlığı
Telefonla Eğitim Danışmanlığı
Biz Sizi Arayalım

Genel Bilgiler
Yurtışında Üniversite Eğitimi Hakkında Genel Bilgiler
Üniversite Hazırlık Kursları
Üniversite H. Kursu Veren Okullar
Master Hazırlık Kursları
Master Hazırlık Kursu Veren Okullar
Yurdışında Önlisans
Yurtdışında Lisans
Yurtdışında Yüksek Lisans
Yurtdışında MBA
Yurtdışında Doktora


Başvuru Süreci
Yurtdışında Eğitim Dönemleri
Başvuru Zamanı
Kabul Prosedürü
Üniversite Başvuru Evrakları

Ülkeye Göre Üniversiteler
Kanada Üniversiteleri
İngiltere Üniversiteleri
ABD Üniversiteleri
Avustralya Üniversiteleri
Yeni Zellanda Üniversiteleri
Almanya Üniversiteleri
Hollanda Üniversiteleri
Danimarka Üniversiteleri
İrlanda Üniversiteleri
Fransa Üniversiteleri
Güney Afrika Üniversiteleri
Avusturya Üniversiteleri
Rusya Üniversiteleri
İtalya Üniversiteleri
Malta Üniversiteleri
Diğer Dünya Üniversiteleri

 

 

ust bar 3 ust bar 4
Yurtdışında Üniversite, Fls Geçiş Programı
header kismi 1
header kismi 2 header kismi 3 header kismi 5 FLS Geçiş Programı Amerika
header kismi 7
header kismi 8

FLS Geçiş Programı (PATHWAYS)fls universitesi

Pathways programları Amerika’da üniversitelere geçiş sağlayan ve uyum sürecini kısaltarak öğrencilerin üniversite eğitimlerinde daha başarılı olmalarını sağlayan geçiş programlarıdır. Pathways programına katılan öğrenciler özellikle dil yeterlilik şartını sağlamış olurlar ve TOEFL sınavına girmeden üniversite eğitimine başlayabilirler.

FLS’in Pathways programı ile Amerika’nın bir çok üniversitesine kayıt olunabilir. Programda ilk olarak İngilizce seviyesi ilerletilir ve devamında FLS’in anlaşmalı olduğu Community College’lara öğrenci yerleştirilir. Community College’lara girebilmek için gerekli olan TOEFL skoru yerine öğrencinin FLS 7 seviyesini göstermesi yeterli olacaktır. Öğrenci üniversite eğitiminin ilk iki yılını Community College’da tamamlayarak hem az kişilik sınıflarda daha başarılı bir eğitim görmüş olur hem de maliyet olarak çok daha ekonomik bir şekilde eğitimini tamamlar. Sonrasında eğitim aldığı Community College’ın bağlı bulunduğu üniversitelere geçerek lisans eğitiminin son iki yılını Amerika’nın en iyi bilinen üniversitelerinde bitirebilirler.

Pathways program süreleri öğrencinin İngilizce seviyesi ile ilgilidir. Temel İngilizce bilgisine sahip bir öğrenci 32 hafta gibi bir sürede programı tamamlayabilirken iyi derecede İngilizce bilgisine sahip bir öğrenci 8 haftada programı tamamlayabilmektedir. Program süresi ve başlangıç tarihleri öğrenciye seviye tespit sınavı yapıldıktan sonra belirlenebilmektedir. Öğrencinin durumuna ve ihtiyacına uygun bir eğitim planı oluşturulur. Öğrenci dil eğitimini tamamladıktan sonra herhangi bir sınava girmeden üniversite eğitimine başlar.

fls

FLS Pathways Programı ile Geçiş Yapılabilen Üniversiteler

 • Arizona Eyalet Üniversitesi  : Amerika’nın en büyük üniversitlerinden biri olan Arizona State Üniversitesi 250’den fazla lisans programı sunmaktadır. Üniversitenin akademik kadrosunda Nobel ödüllü akademisyenler bulunmaktadır.

Geçiş yapılabilecek okullar : Citrus College ve Santa Monica CCollege
Başvuru için gerekli şartlar : Her iki okul içinde 2.0 Pathway not ortalaması 
www.asu.edu

 • Northern Arizona Üniversitesi : 1899 yılında kurulmuş olan üniversite 123’ten fazla lisans ve yüksek lisans programları sunmaktadır.Arizona eyaletinin genelinde 39 kampüsü bulunan üniversite de 25.000’den fazla öğrenci eğitim görmektedir.

Geçiş yapılabilecek okullar : Citrus College 
Başvuru için gerekli şartlar :2.0 Pathway not ortalaması
 http://nau.edu

 • Arizona Üniversitesi : Amerika’nın en iyi üniversitelerinden biri olan Arizona Üniversitesi 1885 yılından itibaren eğitim vermektedir. Bünyesinde 20 kolej ve 11 enstitü barındıran üniversite de 300’den fazla lisans programı bulunmaktadır.

Geçiş yapılabilecek okullar : Citrus College 
Başvuru için gerekli şartlar : 2.5 Pathway not ortalaması 
http://www.arizona.edu

 • San Francisco Eyalet Üniversitesi : California eyaletinin en büyük şehirlerinden biri olan San Francisco’da yer alan üniversitede 6000’den fazla öğrenci eğitim görmektedir. Ayrıca bölge genelinde en çok yabancı öğrencinin bulunduğu üniversitelerden biridir. İktisadi İdari Bilimler, Mühendislik, Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri başta olmak üzere bir çok lisans ve yüksek lisans programı sunulmaktadır.

Geçiş yapılabilecek okullar :Citrus College, Santa Monica College ve Seattle Central Community College
Başvuru için gerekli şartlar :Citrus College için2.0 Pathway not ortalaması , Santa Monica College için 2.4 Pathway not ortalaması, Seattle Central Community College için 2.5 Pathway not ortalaması
http://www.sfsu.edu

 • California Üniversitesi , Davis : 10’dan fazla kampüste eğitim veren California üniversitesi bölgenin en büyük üç üniversitesinden biridir. Eyaletin en güvenli ve öğrencilerin rahat edebileceği şehirlerinden biri olan Davis’te bulunan merkezi özellikle İşletme Bilimleri arasında Amerika’nın en iyi okullarından biri olarak gösterilmektedir.

Geçiş yapılabilecek okullar : Citrus College 
Başvuru için gerekli şartlar : 3.3 Pathway not ortalaması 
http://www.ucdavis.edu

 • California Üniversitesi , Irvine : California Üniversitesi bünyesinde bulunan  UC Irvine dünyanın en iyi ilk 50 üniversitesi içinde yer almaktadır. 28.000’den fazla öğrencinin eğitim gördüğü üniversite de 109’dan fazla lisans programı sunulmaktadır.

Geçiş yapılabilecek okullar : Citrus College 
Başvuru için gerekli şartlar : 3.2 Pathway not ortalaması
http://www.uci.edu

 • California Üniversitesi , Merced : California Üniversitesinin bünyesinde eğitim veren UC Merced San Francisco ve Sacramento’ya yakın bir konumda yer almaktadır. Özellikle araştırma alanlarında ki başarılarıyla ön plana çıkan üniversitede 5200’den fazla öğrenci eğitim görmektedir. Ana lisans alanları Sosyal Bilimler ve Doğa Bilimleridir.

Geçiş yapılabilecek okullar : Citrus College 
Başvuru için gerekli şartlar : 3.0 Pathway not ortalaması
http://www.ucmerced.edu

 • California Üniversitesi , Riverside : California Üniversitesini oluşturan 10 okuldan biri olan UC Riverside, Los Angeles’a 1 saat mesafede bulunan küçük ve güvenli bir şehir olan Riverside’da bulunmaktadır. 1995 yılından beri uluslararası öğrencilere hizmet vermekte olan UC Riverside’da 109 lisans ve 50 yüksek lisans bölümü bulunmaktadır.

Geçiş yapılabilecek okullar : Citrus College 
Başvuru için gerekli şartlar : 2.8 Pathway not ortalaması
http://www.ucr.edu

 • California Üniversitesi, San Diego : California Üniversitesine bağlı okullardan biri olab UC San Diego Amerika'daki en iyi üniversitelerden biri olarak derecelendirilmiştir. Bünyesinde Nobel Ödüllü öğretim üyeleri bulunmaktadır. Okyanusa karşı yer alan büyük ve güzel kampüsünde hizmet veren üniversitede 27000 öğrenci eğitim görmektedir. İşletme anabilim dalı en çok tercih edilen lisans bölümüdür.

Geçiş yapılabilecek okullar : Citrus College 
Başvuru için gerekli şartlar : 3.5 Pathway not ortalaması
http://ucsd.edu

 • California Üniversitesi, Santa Barbara : 1944 yılında kurulmuş olan UC Santa Barbara California üniversitesinin bünyesinde yer almaktadır.20.000 öğrencinin eğitim aldığı üniversite Amerika’nın en iyi bilinen üniversitelerinden biridir. Özellikle Fen Bilimleri alanında ön plana çıkmaktadır.

Geçiş yapılabilecek okullar : Citrus College 
Başvuru için gerekli şartlar : 3.2 Pathway not ortalaması
http://www.ucsb.edu

 • California Üniversitesi, Santa Cruz : 45 yıldan beri California Üniversitesi bünyesinde eğitim veren UC Santa Cruz akademik araştırmaları ve kaliteli eğitimi ile ön plana çıkmaktadır.Mühendislik, İşletme ve Sosyal Bilimler, Güzel Sanatlar başta olmak üzere 63 Lisans programı bulunmaktadır.

Geçiş yapılabilecek okullar : Citrus College 
Başvuru için gerekli şartlar : 3.0 Pathway not ortalaması
http://www.ucsc.edu

 • California Eyalet Üniversitesi, Northridge : California eyaletinin en büyük üniversitelerinden biri olan okulun eyalet geneline yayılmış 23 kampüsü bulunmaktadır. Üniversitenin Northridge kampüsü dünyaca ünlü Los Angeles, Beverly Hills ve Hollywood’a yakın konumda yer almaktadır. 33.000 öğenci kapasiteli üniversitede İşletme, Mühendislik, Hukuk, sosyal Bilimler ve Bilgisayar Bilimleri temel lisans alanlarıdır.

Geçiş yapılabilecek okullar :Citrus College, Santa Monica College ve Seattle Central Community College
Başvuru için gerekli şartlar :Citrus College için2.0 Pathway not ortalaması , Santa Monica College için 2.4 Pathway not ortalaması, Seattle Central Community College için 2.4 Pathway not ortalaması
 http://www.csun.edu

 • California Eyalet Üniversitesi, East Bay : California Eyalet Üniversitesi bünyesinde yer alan East Bay 1957 yılından itibaren eğitim vermektedir. 13.000 öğrencisi bulunan üniversitede İşletme, Siyasal bilgiler, Mühendislik ve Sosyal Bilimler başta olmak üzere 100 farklı ana dal bulunmaktadır.

Geçiş yapılabilecek okullar : Citrus College ve Santa Monica College
Başvuru için gerekli şartlar : Citrus College için2.0 Pathway not ortalaması , Santa Monica College için 2.4 Pathway not ortalaması
http://www20.csueastbay.edu

 • California Eyalet Üniversitesi, Long Beach : Call State Long Beach üniversitesi 1965 yılından beri eğitim veren bölgenin en büyük ikinci üniversitesidir. Long Beach’te okyanus karşısında yeralan kampüsünde  139 lisans programı sunmaktadır.

Geçiş yapılabilecek okullar : Citrus College ve Santa Monica College
Başvuru için gerekli şartlar : Citrus College için2.0 Pathway not ortalaması , Santa Monica College için 2.4 Pathway not ortalaması
http://www.csulb.edu

 • California Eyalet Üniversitesi, Los Angeles : 21.000 öğrenci kapasiteli kampüsü California State Üniversitesi, Los Angeles, Mühendislik, İşletme, Radyo Televizyon, Görsel Sanatlar ve Sosyal Bilimler başta olmak üzere çok çeşitli lisans programları sunmaktadır.

Geçiş yapılabilecek okullar : Citrus College ve Santa Monica College
Başvuru için gerekli şartlar : Citrus College için2.0 Pathway not ortalaması , Santa Monica College için 2.4 Pathway not ortalaması
http://www.calstatela.edu

 • California Eyalet Üniversitesi, San Marcos : 1989 yılından itibaren California Eyalet Üniversitesi bünyesinde eğitim veren Call State San Marcos San Diego’ya 1 saat mesafede yer alan güzel kampüsünde 44’ten fazla ana alanda lisans ve yüksek lisans eğitimi sunmaktadır. Okulun öne çıkan alanları İşletme ve Fen Edebiyat bölümleridir.

Geçiş yapılabilecek okullar : Citrus College ve Santa Monica College
Başvuru için gerekli şartlar : Citrus College için2.0 Pathway not ortalaması , Santa Monica College için 2.4 Pathway not ortalaması
http://www.csusm.edu

 • San Diego Eyalet Üniversitesi : 1897 yılında kurulmuş olan üniversite eyaletin en büyük beşinci üniversitesidir.80 dalda lisans programı sunan üniversite özellikle işletme ve Uluslararası İşletme alanlarında Amerika’nın en iyi okullarından biri olarak seçilmiştir.

Geçiş yapılabilecek okullar : Citrus College ve Santa Monica College
Başvuru için gerekli şartlar : Citrus College için2.0 Pathway not ortalaması , Santa Monica College için 2.4 Pathway not ortalaması
http://www.sdsu.edu

 • San Jose Eyalet Üniversitesi : California eyaletinde Silikon vadisi diye tanımlanan bölgede  1857 kurulmuş olan San Jose Üniversitesi özellikle konumu nedeniyle iş olanaklarının en çok olduğu bölgelerden birinde yer alır. Okul bünyesinde 134 farklı ana dalda 30.000 öğrenciye eğitim verilmektedir.

Geçiş yapılabilecek okullar : Citrus College ve Santa Monica College
Başvuru için gerekli şartlar : Citrus College için2.0 Pathway not ortalaması , Santa Monica College için 2.4 Pathway not ortalaması
http://www.sjsu.edu

 • Azusa Pasifik Üniversitesi : California eyaletinde Los Angeles’a yakın bir bölgede yer alan Azusa Pasifik Üniversitesi 1899 yılından beri eğitim vermektedir. Bölgenin en büyük hristiyan üniversitesi olarak geçen okulda 80’den fazla lisans programı sunulmaktadır.Üniversite eyalet içinde ki en iyi üniversitelerden biri olarak kabul edilir.

Geçiş yapılabilecek okullar : Citrus College ve Santa Monica College
Başvuru için gerekli şartlar : Citrus College için2.2 Pathway not ortalaması , Santa Monica College için 2.2 Pathway not ortalaması
http://www.apu.edu/about

 • California Lutheran Üniversitesi : 1959 yılından itibaren eğitim veren üniversite bölgenin en büyük özel okullarından biridir. Los Angeles’a 2 saatlik mesafede Thousand Oaks’ta bulunan üniversite özellikle Fen Edebiyat alanları başta olmak üzere 37 ana bilim dalında lisans eğitimi sunmaktadır.Okul özellikle spor faliyetleri ile de ünlenmiştir.

Geçiş yapılabilecek okullar : Citrus College ve Santa Monica College
Başvuru için gerekli şartlar : Citrus College için2.75 Pathway not ortalaması , Santa Monica College için 2.75 Pathway not ortalaması 
http://www.callutheran.edu

 • Loyola Marymount Üniversitesi : Batı Los Angeles’ta yer alan Loyola Marymount Üniversitesi 1911 yılından itibaren 10.000’den fazla öğrenciye eğitim vermektedir. Amerika’nın en iyi 371 üniversitesi içinde yer alan üniversite de 57 lisans ve 38 yüksek lisans programı sunulmaktadır.

Geçiş yapılabilecek okullar : Citrus College ve Santa Monica College
Başvuru için gerekli şartlar : Citrus College için3.0 Pathway not ortalaması , Santa Monica College için 2.0 Pathway not ortalaması 
http://www.lmu.edu

 • Pepperdine Üniversitesi : California eyaletinin Malibu  1937 yılında kurulmuş olan üniversite 7000’in üzerinde öğrenciye hizmet vermektedir. Üniversite bünyesinde Eğitim Bilimleri, Psikoloji, Hukuk , İşletme dalları temel olmak üzere  bir çok alanda lisans ve yüksek lisans eğitimi sunulmaktadır.

Geçiş yapılabilecek okullar : Citrus College 
Başvuru için gerekli şartlar : Herhangi bir not ortalaması istenmemektedir.
http://www.pepperdine.edu

 • La Verne Üniversitesi : 1891 yılında Los Angeles’a yakın küçük ve güvenli bir şehir olan La Verne’de kurulan üniversite California üniversiteleri içinde 18., Amerika’da ki üniversiteler içinde 206. Sırada yer almaktadır. Fen Edebiyat, İşletme ve Psikoloji temel lisans alanları arasında yer almaktadır.

Geçiş yapılabilecek okullar : Citrus College 
Başvuru için gerekli şartlar : 2.0 Pathway not ortalaması
http://laverne.edu

 • San Diego Üniversitesi : 1946 yılında kurulmuş olan San Diego Üniversitesi Pasifik Okyanusu’na karşı 180 dönümlük modern kampüsünde 8000 öğrenci kapasitesi ile hizmet vermektedir. Okulun temel lisans programları Fen Edebiyat, İşletme, Hukuk ve Sağlık Bilimleridir.

Geçiş yapılabilecek okullar : Citrus College 
Başvuru için gerekli şartlar : 3.0 Pathway not ortalaması
http://www.sandiego.edu

 • San Francisco Üniversitesi : 1855 yılında kurulmuş olan San Francisco Üniversitesi Amerika’nın en büyük 18. üniversitesidir. San Francisco şehrinin merkezinde yer alan üniversitede 9000’den fazla öğrenci eğitim görmektedir. Üniversitenin ön plana çıkan lisans programları İşletme, Ekonomi, Fen Bilimleri ve Eğitim Bilimleridir.

Geçiş yapılabilecek okullar : Citrus College 
Başvuru için gerekli şartlar : 2.0 Pathway not ortalaması
http://www.usfca.edu

 • Southern California Üniversitesi : 1880 yılında Los Angeles merkezinde kurulmuş olan üniversite Amerika’nın en iyi 23. üniversitesi seçilmiştir.33.000’den fazla öğrencinin eğitim aldığı okulda İşletme, Mimarlık, Fen Bilimleri, Güzel Sanatlar ve Gazetecilik başta olmak üzere bir çok alanda lisans ve yüksek lisans eğitimi sunulmaktadır.

Geçiş yapılabilecek okullar : Citrus College ve Santa Monica College
Başvuru için gerekli şartlar : Citrus College için2.0 Pathway not ortalaması , Santa Monica College için 2.0 Pathway not ortalaması 
http://www.usc.edu

 • Whittier College : Fen Edebiyat alanında eğitim veren Whittier College , Los Angeles ile popüler Orange County arasında yer almaktadır.Eski ABD Nixon’un da mezun olduğu okul ABD’nin en prestijli üniversitelerinden biridir. 1887 yılında kurulmuş olan kolejde Sosyal Bilimler ve Psikoloji ön plana çıkan lisans alanlarıdır.

Geçiş yapılabilecek okullar : Santa Monica College 
Başvuru için gerekli şartlar : 1.8 Pathway not ortalaması
http://www.whittier.edu

 • Northern Colorado Üniversitesi : 1889 yılında kurulmuş olan üniversite Colorado Eyaletinin Greenley şehrinde yer almaktadır. Eğitim ve Davranış Bilimleri, İşletme, Görsel Sanatlar başta olmak üzere 100’den fazla lisans ve yüksek lisans programı sunmaktadır.

Geçiş yapılabilecek okullar : Citrus College 
Başvuru için gerekli şartlar : 2.4 Pathway not ortalaması
http://www.unco.edu

 • Southern Illinois Üniversitesi : 1957 yılında kurulmuş olan Southern Illionis Üniversitesi bölgesinin en iyi devlet üniversitelerinden biridir.Özellikle Mühendislik alanında ön plana çıkan üniversitede 100’den fazla alanda lisans eğitimi alınabilir.

Geçiş yapılabilecek okullar : Citrus College 
Başvuru için gerekli şartlar : 2.0 Pathway not ortalaması
http://www.siu.edu

 • Indiana Üniversitesi ve Purdue Üniversitesi : Amerika’nın en büyük 15 şehrinden biri olan Indiana’da yer alan IUPUI, iki üniversitenin birleşmesinden oluşmaktadır. Sosyal alanlarda Indiqana Üniversitesi ve teknik alanlarında Purdue Üniversitesi diploması vermektedir. Üniversiteler bünyesinde 200’den fazla anabilim dalında eğitim verilmektedir ve öğrenci kapasitesi 30.000 civarındadır.

Geçiş yapılabilecek okullar : Seattle Central Community College 
Başvuru için gerekli şartlar : 2.0 Pathway not ortalaması
http://www.iupui.edu

 • Northeastern Üniversitesi : Amerika’nın üniversiteleri ile ünlü Boston şehrinde yer alan Northeastern Üniversitesi 1898 yılından beri eğitim vermektedir. Uluslararası öğrenciler tarafından en çok tercih edilen okullardan biri olan üniversite bünyesinde 50’den fazla lisans programı bulunmaktadır. Mühendislik alanında Amerika’nın en iyi 48. Üniversitesi seçilmiştir.

Geçiş yapılabilecek okullar : Bunker Hill Community College 
Başvuru için gerekli şartlar :  Herhangi bir not ortalaması istenmemektedir.
http://www.northeastern.edu

 • Massachusetts Üniversitesi ,  Amherst : 150 yılı aşkın süredir hizmet veren Umass, Boston şehir merkezinde yer almaktadır. Okul bünyesinde İşletme, Ticaret, Sağlık Bilimleri, Psikoloji, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Hukuk Bilimleri başta olmak üzere 100’den fazla alanda lisans ve yüksek lisans eğitimi sunulmaktadır.

Geçiş yapılabilecek okullar : Bunker Hill Community College 
Başvuru için gerekli şartlar : 2.5 Pathway not ortalaması
http://www.umass.edu

 • John Hopkins University, Carey Business School : 1876 yılında Baltimore’da kurulan John Hopkins Üniversitesi Fen bilimleri ve Tıp alanlarında dünyanın en iyi üniversitelerinden biridir. Bünyesinde yer alan Carey Business School ise 2007 tarihinde üniversite bünyesinde açılmış ve özellikle İşletme eğitiminde ön plana çıkmış eğitim birimidir.

Geçiş yapılabilecek okullar : Seattle Central Community College 
Başvuru için gerekli şartlar : 3.0 Pathway not ortalaması

http://carey.jhu.edu

 • Michigan Eyalet Üniversitesi : 1903 yılında Michigan eyaletinin East Lansing şehrinde kurulmuş olan üniversitte Amerika’nın kapasite bakımından en büyük 10. üniversitesidir. Yabancı dillerden , İşletme bölümlerine, Mühendisliklerden Fen bilimlerine kadar çok çeşitli dallarda eğitim vermektedir.

Geçiş yapılabilecek okullar : Santa Monica College 
Başvuru için gerekli şartlar : 3.0 Pathway not ortalaması
http://www.msu.edu

 • Northern Michigan Üniversitesi : Michigan eyaletinde Upper Peninsula bölgesinde yer alan üniversite 1963 yılından itibaren 180 lisans ve yüksek lisans alanında 10.000’den fazla öğrenciye eğitim vermektedir.

Geçiş yapılabilecek okullar : Santa Monica College 
Başvuru için gerekli şartlar : 2.0 Pathway not ortalaması
http://www.nmu.edu

 • Montana Eyalet Üniversitesi : 1920 yılında kurulmuş olan Montana Eyalet Üniversitesi dünyanın en yaşanılabilir şehirlerinden biri seçilen Bozeman şehrinde yer almaktadır. Özellikle Mühendislik alanında ön plana çıkmış olan üniversite de 51 lisans ve 41 yüksek lisans eğitimleri sunulmaktadır.

Geçiş yapılabilecek okullar : Seattle Central Community College 
Başvuru için gerekli şartlar : 2.0 Pathway not ortalaması
http://www.montana.edu

 • New Mexico Üniversitesi : 1889 yılında eyaletin en büyük şehri olan Albuquerque şehrinde kurulmuş olan New Mexico Üniversitesi 27.000 öğrenci kapasitesine sahiptir. 94 lisans, 74 yüksek lisans ve 40 doktora programı bulunan üniversitenin öne çıkan bölümleri Mühendislik, Çevre Bilimleri ve Hukuk’tur.

Geçiş yapılabilecek okullar : Santa Monica  College 
Başvuru için gerekli şartlar : 2.0 Pathway not ortalaması
http://www.unm.edu

 • New York Eyalet Üniversitesi, Oneonta :  Amerika’nın en büyük eyalet üniversitesi New York Eyalet Üniversitesi’nin bir merkezi olan Oneonta 1948 yılından beri 6000 öğrenci kapasitesi ile eğitim vermektedir. Özellikle Fen Edebiyat bölümleri başta olmak üzere İşletme , Ekonomi, Felsefe ve Yabancı Diller gibi bir çok ana bilim dalında eğitim vermektedir.

Geçiş yapılabilecek okullar : Seattle Central Community College 
Başvuru için gerekli şartlar : 2.5 Pathway not ortalaması
http://www.oneonta.edu

 • Oregon Üniversitesi : Oregon eyaletinin en eski ikinci üniversitesi olan Oregon Üniversitesi 1876 yılında Eugene şehrinde bir araştırma üniversitesi olarak kurulmuştur. Konum olarak Amerika’nın en yaşanılabilir şehirlerinden biri olan Portland’a 2 saat mesafede bulunan Oregon Üniversitesi’nde 260’tan fazla ana bilim dalında eğitim verilmektedir.Üniversitenin ön plana çıkan bölümleri Mimarlık, Eğitim Bilimleri ve Güzel Sanatlar’dır.

Geçiş yapılabilecek okullar : Seattle Central Community College 
Başvuru için gerekli şartlar : 2.25 Pathway not ortalaması
http://www.uoregon.edu

 • Oregon Eyalet Üniversitesi : 1868 yılında kurulmuş olan Oregon Eyalet Üniversitesi 24.000 öğrenci kapasitesi ile hizmet vermektedir. 200 lisans ve 80 yüksek lisans programının sunulduğu üniversitenin en öne çıkan bölümleri Çevre Bilimleri, Biyoloji, Ormancılık ve Tarımsal Bilimler’dir.

Geçiş yapılabilecek okullar : Citrus College ve Santa Monica College
Başvuru için gerekli şartlar : Her iki kolej içinde 2.25  Pathway not ortalaması
http://oregonstate.edu

 • Texas Üniversitesi , San Antonio : Amerika’nın en büyük 7. Şehri olan Texas’ta bulunan Texas Üniversitesi San Antonio 1969 yılından beri 33.000 öğrenci kapasitesi ile hizmet vermektedir. Üniversite’de 52 lisans ve 37 yüksek lisans programı sunulmaktadır. En hızlı büyüyen üniversitelerden biri olan okulun ön plana çıkan bölümleri Mimarlık, İşletme, İletişim ve Mühendislik’tir.

Geçiş yapılabilecek okullar : Citrus College 
Başvuru için gerekli şartlar : 2.0 Pathway not ortalaması
 http://www.utsa.edu

 • Eastern Washington Üniversitesi : 1882 yılında kurulmuş bir kamu üniversitesi olan okul  günümüzde 10.000’den fazla öğrenciye eğitim vermektedir. Washington eyaletinin ikinci büyük şehri Spokane’de yer alan üniversitenin ön plana çıkan bölümleri İşletme, Eğitim Bilimleri ve Sosyal Bilimler’dir. Üniversite de 100 ana bilim dalı sunulmaktadır.

Geçiş yapılabilecek okullar : Seattle Central Community College 
Başvuru için gerekli şartlar : 2.0 Pathway not ortalaması
http://www.ewu.edu

Washington Üniversitesi : Amerika’nın en güzel şehirlerinden biri olan Seattle ‘da 1861 yılında kurulmuş olan Washington Üniversitesi 32.000 öğrenci kapasiteli bir devlet üniversitesidir. Bulunduğu şehir itibariyle kütüphanelerin, sanat ve müzik festivallerinin ve özellikle spor faaliyetlerinin çok olması üniversiteyi hem yerel hem de uluslararası öğrenciler için cazip kılmaktadır. 200’den fazla ana bilim dalının sunulduğu üniversitenin ön plana çıkan bölümleri Mimarlık, Şehir Planlamacılığı, Eğitim Bilimleri ve Uluslararası İlişkiler’dir.
Geçiş yapılabilecek okullar : Seattle Central Community College 
Başvuru için gerekli şartlar : 2.75 Pathway not ortalaması
http://www.washington.edu

 • Washington Eyalet Üniversitesi : 1892 yılında Pullman şehrinde Tarım ve Fen Bilimleri Koleji olarak kurulan üniversite günümüzde 25.000 öğrenci kapasitesine ulaşmıştır.Bünyesinde bulunan 13 kolejde 65 ana bilim dalının sunulduğu üniversitenin öne çıkan bölümleri Tarımsal İnsan ve Doğal Kaynak Bilimleri ve İşletme’dir.

Geçiş yapılabilecek okullar : Seattle Central Community College 
Başvuru için gerekli şartlar : 2.7 Pathway not ortalaması
http://wsu.edu

 

 
 

 

ust bar 3 ust bar 4
alt resim alt resim orta alt resim sag
Copyright (c) 2009-2022 Karya International Education
Yurtdışında üniversite


Copyright © 2015 Yurtdışında Üniversite