alt header 1 alt header 2
alt header 4

yurt disinda universite danismanlik

Hızlı Linkler
Ana Sayfaya Dön
E-mail Gönder
Online Eğitim Danışmanlığı
Telefonla Eğitim Danışmanlığı
Biz Sizi Arayalım

Genel Bilgiler
Yurtışında Üniversite Eğitimi Hakkında Genel Bilgiler
Üniversite Hazırlık Kursları
Üniversite H. Kursu Veren Okullar
Master Hazırlık Kursları
Master Hazırlık Kursu Veren Okullar
Yurdışında Önlisans
Yurtdışında Lisans
Yurtdışında Yüksek Lisans
Yurtdışında MBA
Yurtdışında Doktora


Başvuru Süreci
Yurtdışında Eğitim Dönemleri
Başvuru Zamanı
Kabul Prosedürü
Üniversite Başvuru Evrakları

Ülkeye Göre Üniversiteler
Kanada Üniversiteleri
İngiltere Üniversiteleri
ABD Üniversiteleri
Avustralya Üniversiteleri
Yeni Zellanda Üniversiteleri
Almanya Üniversiteleri
Hollanda Üniversiteleri
Danimarka Üniversiteleri
İrlanda Üniversiteleri
Fransa Üniversiteleri
Güney Afrika Üniversiteleri
Avusturya Üniversiteleri
Rusya Üniversiteleri
İtalya Üniversiteleri
Malta Üniversiteleri
Diğer Dünya Üniversiteleri

 

 

ust bar 3 ust bar 4
Yurtdışında Üniversite, Kanada
header kismi 1
header kismi 2 header kismi 3 kanada header kismi 5 Kanada'da Yaşam Masrafları
Öğrenci Yaşam Klavuzu,Masraf ve Giderler
header kismi 7
header kismi 8

kanada-yasamKanada’da yaşam giderleri diğer ülkelere nazaran çok yüksek değildir. Kalacak yer ve yiyecek-içecek için ise şunlar söylenebilir: Oda ve yiyecek masrafları, hangi şehir veya kasabada bulunduğunuza ve yer ve yiyecek seçiminize göre önemli ölçüde değişir. Özel oda, kampüs yurdu veya aile yanında kalma (yabancı öğrenciler için) arasında seçim yapabilirsiniz, fakat akademik yıl başına en az 3.000 Kanada doları ödemeniz gerekir. Sağlık sigortası şartları eyalete ve okula göre değişir. Bazı okulların yabancı öğrenciler için de sigortaları mevcuttur veya kayıt ücretine sigorta bedeli de eklenmiştir. İlgilendiğiniz okulla, sağlık sigortası uygulamaları hakkında ayrıntılı bilgi almak için temasa geçmeniz gerekir.

Bazı ürün ve hizmetlerin ücretleri aşağıdaki gibidir:

Yerel Otobüs Ücreti tek gidiş $1.50
Ülke içi telefon konuşması $0.25
Ortalama bir restoranda yemek $8.00 - 25.00 kişi başına
Sinema $6 -$8.50
Kanada içi mektup $0.46
Uluslararası posta (mektup) $0.95
Tek odalı daire, aylık kira $300 $700

Kanada’nın çoğu bölgesinde kışlar soğuk olduğu için bütçede kışlık giyecekler için de pay ayırmak gerekecektir. Kışlık giysiler $200 $350 harcamayı göze alın.

Citizenship and Immigration Canada, öğrencilerden eğitim ve yaşam masraflarını karşılayacak yeterli finansmana sahip olduğuna dair belge ister. Kurum belirli bir yaşam masrafı belirlemiş ise CIC görevlisi buna göre hareket eder. Böyle bir tahmin olmaması halinde görevli öğrencinin 12 aylık süre zarfında masrafları için 10,000 dolar, eşi için 4,000 dolar ve öğrenciye tabi diğer bireyler için kişi başına 3,000 doları olduğunu gösteren belge sunmasını ister. Bu rakama yiyecek, barınma, seyahat, sağlık sigortası, kitaplar, giyecek vb. Dahildir. Harç ve diğer öğrenci ücretleri dahil değildir. Bu rakamlar en düşük tahminlerdir.

ders-calisan-ogrencilerQuébec (2001) için fiyatlar biraz farklıdır: bekar bir öğrenci için $9,600, iki kişi için (öğrenci ve ona tabi olan bir birey) $12,96), üç kişi için (öğrenci ve ona tabi olan iki birey) $16,000 ve ek her birey için $2,240. A $500 installation amount is also required.

Bütün bunların çok masraflı olacağını düşünebilirsiniz. Fakat öğrenim, uzun vadeli istikrar için belki de en iyi yatırımdır. İstatistikler, üniversite mezunu insanların sadece ön lisans düzeyinde yüksek okul bitirenlere göre daha az işsiz kaldıklarını göstermektedir. Uzun vadede bu seçim sizi sosyal ve mali olarak nasıl etkileyecek? İhtiyaçlarınızı, beklentilerinizi ve kariyer hedeflerinizi dikkatli bir şekilde gözden geçirin ve bunları gerçekleştirmek için neye ihtiyaç duyduğunuz hakkında düşünün. Asıl önemlisi, zaman, para ve enerjinizi herhangi bir okul için ayırmadan önce mümkün olduğu kadar çok soru sorun. 

Eğitim Yardımları
Bu arada çeşitli araştırma ve girişimlerle, öğrenim masraflarını azaltabilecek çeşitli yardım imkanı temin edebilirsiniz. Bunlar, burs ve bağışlar, okurken çalışmak, özel para ödülleri olabilir. Burslar ve bağışlar geri ödenmesi gerekmeyen ödüllerdir. Bunlar genellikle akademik başarı, parasal ihtiyaç ve belirli etkinliklere katılıma gibi etkenler göz önünde bulundurularak verilir.

Okurken çalışma düzenlemeleri genellikle kampüs içerisinde olmak kaydıyla, okullar tarafından öğrencilerle, öğrenim masraflarını karşılamada yardımcı olmak üzere gerçekleştirilen anlaşmalardır. Yabancı öğrenciler okurken çalışmak için başvuruda bulunabilirler.

Staj programları ise, kampüsteki öğrenim zamanı ile dışarıdaki çalışma zamanını dönüşümlü olarak düzenleyerek, öğrenim sahalarına göre öğrencilere genellikle kampüs dışında çalışma imkanı sağlar. Bu tarz işlerin ücretleri değişir. Staj programları, işyerinde zaman harcandığı için, genellikle öğrenimin daha uzun sürmesine sebep olur. Staj yapmak isteyen öğrenciler, bir okula kayıt yaptırmadan önce staj programlarının mümkün olup olmadığını araştırmalıdırlar.
 
Giriş bursları okullar tarafından verilir ve yıldan yıla değişiklik gösterebilir. Öğrencilerin bu bursları kazanabilmesi için sahip olmaları istenen not ortalamaları okul tarafından belirlenir. Bazı durumlarda öğrenciler kayıt yaptırdıklarında burs için otomatik olarak değerlendirmeye alınırlar. Bununla birlikte genellikle burs için ayrı bir başvuru yazısı ile eğitime başlamayı düşündüğünüz tarihten en az bir yıl önce okul başvurunuzu yapmanız gerekir. Okullar genellikle yüksek lisans seviyesindeki yabancı öğrencilere burs verirler.
Başvuru bilgilerini ve son başvuru gününü öğrenmek için ilgilendiğiniz okullarla temasa geçin.

 

 

ust bar 3 ust bar 4
alt resim alt resim orta alt resim sag
Copyright (c) 2009-2022 Karya International Education
Yurtdışında üniversite


Copyright © 2015 Yurtdışında Üniversite