alt header 1 alt header 2
alt header 4

yurt disinda universite danismanlik

Hızlı Linkler
Ana Sayfaya Dön
E-mail Gönder
Online Eğitim Danışmanlığı
Telefonla Eğitim Danışmanlığı
Biz Sizi Arayalım

Genel Bilgiler
Yurtışında Üniversite Eğitimi Hakkında Genel Bilgiler
Üniversite Hazırlık Kursları
Üniversite H. Kursu Veren Okullar
Master Hazırlık Kursları
Master Hazırlık Kursu Veren Okullar
Yurdışında Önlisans
Yurtdışında Lisans
Yurtdışında Yüksek Lisans
Yurtdışında MBA
Yurtdışında Doktora


Başvuru Süreci
Yurtdışında Eğitim Dönemleri
Başvuru Zamanı
Kabul Prosedürü
Üniversite Başvuru Evrakları

Ülkeye Göre Üniversiteler
Kanada Üniversiteleri
İngiltere Üniversiteleri
ABD Üniversiteleri
Avustralya Üniversiteleri
Yeni Zellanda Üniversiteleri
Almanya Üniversiteleri
Hollanda Üniversiteleri
Danimarka Üniversiteleri
İrlanda Üniversiteleri
Fransa Üniversiteleri
Güney Afrika Üniversiteleri
Avusturya Üniversiteleri
Rusya Üniversiteleri
İtalya Üniversiteleri
Malta Üniversiteleri
Diğer Dünya Üniversiteleri

 

 

ust bar 3 ust bar 4
Yurtdışında Üniversite, Yurtdışı Master Hazırlık Kursları
yurt-disinda-universite-kep

YURTDIŞI MASTER HAZIRLIK KURSLARI

mezuniyet-iki-bayan

 

Pre-Master" programının amacı öğrenciyi yurtdışında master programlarına gerek dil bilgisi gerekse akademik olarak hazırlamaktır.  Lisans diploması sahibi olanların katılabileceği program sonrası öğrenci  master hazırlık kursuna katıldığı üniversitede ya da başka bir  üniversitede master eğitimine başlar. Master programlarına hazırlık kursları 3,6 veya 8 ay devam edebilir.

Program boyunca öğrencilere araştırma yöntemleri, teknoloji bilgisi ve sınav hazırlığının yanı sıra İngilizce dil eğitimi de verilmektedir. Programa katılan öğrenciler bir üniversitede yüksek lisans veya MBA eğitimine çok rahat katılabilirler.Pre-Master eğitiminde alınan sertifikalar dünya genelinde pekçok üniversite tarafından kabul görmektedir. Öğrenciler eğitim aldıkları ülkenin dışında başka bir ülkede de yüksek lisans eğitimine  devam edebilirler.

Program; İngiltere, Amerika, Kanada,  Avustralya, Yeni Zelanda ve diğer ülkelerin okullarında verilir. 
Master hazırlık programlarında temel amaçlarından birisi öğrencinin İngilizce yeterlilik için gerekli olan IELTS veya Toefl sınavında başarılı olmasıdır. Diğer bir öncelik ise, eğer üniversite tarafından şart koşulursa- GMAT veya GRE sınavlarında başarılı olmasıdır. Bu iki öncelik haricinde öğrenci akademik hazırlık yapar; Örneğin, not alma teknikler, presentasyon, grup çalışması, essay hazırlama gibi yüksek lisans esanasında çok önem arzeden konularda öğrenciye hazırlık verilir. Yurtdışında iyi bir üniversite veya bölümde yüksek lisans için mutlaka Master hazırlık kurslarına katılım teşvik edilir. Ancak öğrenci, Üniversitelerin istediği Toefl, IELTS, Gmat veya Gre sınavlarında istenilen sonucu almış ise zorunluluk yoktur. Ancak, öğrenci kendisini master için hazır hissetmez ise kısa bir süre de olsa hazırlık programına katılmalıdır.


Pre-Sessional Kursları

Özellikle İngiltere'de lisans veya yüksek lisans yapmak isteyen öğrenciler, başvurularını istedikleri üniversitelere yaptıktan sonra genelde şartlı kabul alırlar. Şartlar genelde yüksek lisans için 4 yıllık üniversiteden mezun olmak, istenilen not ortalamasını tutturmak, ve IELTS sınavında istenilen sonucu almaktır. Ancak, öğrenci IELTS Sınavında üniversitenin istediği sonucu az bir fark ile alamaz ise, üniversite yaz aylarında sundugu 4-8 veya 12 hafta devam eden "pre-sessional" programına katıldığı takdirde öğrenciyi master programına kabul eder.

Örneğin, İngiltere'nin en iyi üniversitelerinden birisi olan Reading Üniversitesi normalde master programları için 6,5 IELTS sonucu ister, ancak varsayalım ki öğrenci, 6,0 IELTS sonucu elde etti, bu durumda üniversite öğrenciye 8 veya 12 hafta pre-sessional önerir ve bu kursu tamamlayan öğrenci akademik dönemin başlangıcında master programına başlayabilir. 
Pre -Sessional programları genelde Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında devam eder. 

 

 

ust bar 3 ust bar 4
alt resim alt resim orta alt resim sag
Copyright (c) 2009-2022 Karya International Education
Yurtdışında üniversite


Copyright © 2015 Yurtdışında Üniversite