alt header 1 alt header 2
alt header 4

yurt disinda universite danismanlik

Hızlı Linkler
Ana Sayfaya Dön
E-mail Gönder
Online Eğitim Danışmanlığı
Telefonla Eğitim Danışmanlığı
Biz Sizi Arayalım

Genel Bilgiler
Yurtışında Üniversite Eğitimi Hakkında Genel Bilgiler
Üniversite Hazırlık Kursları
Üniversite H. Kursu Veren Okullar
Master Hazırlık Kursları
Master Hazırlık Kursu Veren Okullar
Yurdışında Önlisans
Yurtdışında Lisans
Yurtdışında Yüksek Lisans
Yurtdışında MBA
Yurtdışında Doktora


Başvuru Süreci
Yurtdışında Eğitim Dönemleri
Başvuru Zamanı
Kabul Prosedürü
Üniversite Başvuru Evrakları

Ülkeye Göre Üniversiteler
Kanada Üniversiteleri
İngiltere Üniversiteleri
ABD Üniversiteleri
Avustralya Üniversiteleri
Yeni Zellanda Üniversiteleri
Almanya Üniversiteleri
Hollanda Üniversiteleri
Danimarka Üniversiteleri
İrlanda Üniversiteleri
Fransa Üniversiteleri
Güney Afrika Üniversiteleri
Avusturya Üniversiteleri
Rusya Üniversiteleri
İtalya Üniversiteleri
Malta Üniversiteleri
Diğer Dünya Üniversiteleri

 

 

ust bar 3 ust bar 4
Yurtdışında Üniversite, Yurtdışı Üniversite Hazırlık Kursları
yurt-disinda-universite-kep

Yurtdışında Üniversite Hazırlık Kursları

kursiyer

 

Üniversitelere doğrudan kabul için yeterli olmayan öğrenciler "Foundation" "Access" veya "Bridging" veya "A Level" olarak adlandırılan ve genelde bir akademik yıl süren hazırlık kursları takip etmek zorundadır. Bu hazırlık kursları  kolejler ve bazı dil okulları tarafından düzenlenir. Genelde Ekim ve  Ocak aylarında başlar.  Bu kurslarda öğrenciler hem İngilizcelerini geliştirir hem de üniversite eğitimine temel teşkil edecek dersleri izlerler.

Programı başarıyla tamamlayan öğrenci  akademik danışmanlar tarafından Yurtdışı Üniversitelerine yerleştirilir. Program İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya, Malta,  Yeni Zelanda ve diğer ülke okullarında verilir.  Üniversiteye hazırlık kursları 6 ya da 8 ay devam eder. Programı başarıyla tamamlayan öğrenci başarı seviyesine, yapmak istediği eğitim alanına göre bir üniversiteye yerleştirilir. Bu program özellikle yurtdışında doğrudan üniversite eğitimi yapmak için İngilizce dil ve/veya akademik seviyeleri yetersiz olan öğrencilere tavsiye edilir. Bu kurslar, özellikle bir üniversite kampusunde ya da bağımsız bir kolejde verilir.  Amerika ve Avustralya'da ki okullardan bazıları sadece yaz aylarında hazırlık vermektedir. Bu nedenle program daha kısa; 12 hafta civarında sürmektedir. Programlara  kabul edilen öğrenci aynı zamanda bir veya birkaç üniversiteye şartlı kabul edilebilir.


Hangi ülkelerde Hazırlık- Foundation Eğitimi Zorunludur

Hazırlık eğitimi sadece  dil eğitimini kapsamaz. Akademik bir hazırlık içerir. Özellikle İngiltere ve Avustralya'da Üniversite eğitimi 3 yıl gerektirdiği için 1 akademik yıl için hazırlık- foundation zorunluluğu vardır. Ancak, Kanada, Amerika gibi ülkelerde zorunlu değildir. Kanada ve Amerika'da öğrencinin İngilizce seviyesi yetersiz ise İngilizce Hazırlık eğitimi yapması gerekir. Eğer çok iyi seviyede İngilizceye sahip ise Üniversitelerin ilk yılından eğitime başlayabilirler. Öğrenci, iyi bir Dil bilgisine sahip olsa dahi Amerika ve Kanada'da en az 3-6 ay civarında bir hazırlık eğitimi yapması tüm eğitim kurumlarınca tavsiye edilir.

Avrupa ülkelerinde resmi bir hazırlık eğitim yılı zorunluluğu yoktur. Ancak, başta Almanya, İtalya, Fransa olmak üzere tüm Avrupa ülkelerinde öğrenci, eğitim yapmak istediği ülkenin dilini çok iyi öğrenmesi için bir akademik yıl dil hazırlık programlarına katılmalıdır. Eğer, eğitim dili İngilizce ise öğrenci dil yeterlilik belgesi ile 1. sınıftan başlayabilir yada hazırlık zorunluluğu var ise bir akademik yıl hazırlık eğitimi yapar.

 

 

 

 
ust bar 3 ust bar 4
alt resim alt resim orta alt resim sag
Copyright (c) 2009-2022 Karya International Education
Yurtdışında üniversite


Copyright © 2015 Yurtdışında Üniversite