alt header 1 alt header 2
alt header 4

yurt disinda universite danismanlik

Hızlı Linkler
Ana Sayfaya Dön
E-mail Gönder
Online Eğitim Danışmanlığı
Telefonla Eğitim Danışmanlığı
Biz Sizi Arayalım

Genel Bilgiler
Yurtışında Üniversite Eğitimi Hakkında Genel Bilgiler
Üniversite Hazırlık Kursları
Üniversite H. Kursu Veren Okullar
Master Hazırlık Kursları
Master Hazırlık Kursu Veren Okullar
Yurdışında Önlisans
Yurtdışında Lisans
Yurtdışında Yüksek Lisans
Yurtdışında MBA
Yurtdışında Doktora


Başvuru Süreci
Yurtdışında Eğitim Dönemleri
Başvuru Zamanı
Kabul Prosedürü
Üniversite Başvuru Evrakları

Ülkeye Göre Üniversiteler
Kanada Üniversiteleri
İngiltere Üniversiteleri
ABD Üniversiteleri
Avustralya Üniversiteleri
Yeni Zellanda Üniversiteleri
Almanya Üniversiteleri
Hollanda Üniversiteleri
Danimarka Üniversiteleri
İrlanda Üniversiteleri
Fransa Üniversiteleri
Güney Afrika Üniversiteleri
Avusturya Üniversiteleri
Rusya Üniversiteleri
İtalya Üniversiteleri
Malta Üniversiteleri
Diğer Dünya Üniversiteleri

 

 

ust bar 3 ust bar 4
Yurtdışında Üniversite, Lisans Programları
yurt-disinda-universite-kep

Yurtdışında Üniversite -Lisans Programları ( 4 Yıllık )

yurt-disinda-onlisans

 

Yurtdışı üniversitelerinin pek çoğu  öğrenci seçimini çok titiz bir şekilde yaparlar. Özellikle dünyanın en iyi üniversiteleri olarak bilinen Amerika'da "Harvard, MIT, Yale, UC-Berkeley, UCLA", İngiltere'de "Cambridge, Oxford, London School of Economics, London Business School", Kanada'da "Victoria Universitesi, Toronto Üniversitesi ve Mc Gill Üniversiteleri" başvuru yapan öğrencilerin çok başarılı olmasını ister. Her yıl dünyanın dört bir yanından onbinlerce başarılı öğrenci bu üniversitelere başvuru yapar. Bunlardan ancak çok az bir kısmı adı geçen üniversitelere kabul edilir.

 

Bu nedenle çok başarılı olmayan öğrencilerin bu üniversitelere başvuru yapmamaları tavsiye edilir. Amerika'da yaklaşık 3000, İngiltere'de 100, Kanada'da 70, Avustralya'da ise 50 civarında üniversite ve kolejde eğitim yapmak mümkündür. Bu nedenle yurtdışı üniversitelerinde mutlaka öğrencinin durumuna uygun bir program bulunur. Önemli olan, öğrencinin gerçekçi olması  ve kendisini kabul edebilecek üniversitelere başvuru yapmasıdır.

Yurtdışı üniversitelerinde lisans programına başlayabilmek için öncellikle lise diploması sahibi olmak gerekir. En iyi üniversitelere başvuru için lise not ortalaması 5'li sistemde en az 4,5 olmalıdır. En iyi üniversitelerden kasıt, dünyanın en iyi 100 sıralamasına giren üniversitelerdir.

Lise not ortalaması yeterli olmayan öğrenciler, kesinlikle çok iyi bir üniversitede eğitim yapmak istiyorlarsa mutlaka, A-level, SAT gibi İngiliz yada Amerikan öğrencilerinin hazırlandığı sınavların kurslarına gitmeli ve bu kurslarda başarılı olmalıdırlar. Bu durumda, en iyi üniversitelere not ortalamalarına bakılmaksızın girebilirler.

Yabancı öğrencilerin en iyi üniversitelere giriş için bir diğer yolu ise International Baceleryo yapmalarıdır. IB İngiltere veya diğer ülkelerde hazırlık kursu olarak verilmekte ve en az bir akademik yıl sürmektedir.

İngiltere ve Avustralya'nın en iyi üniversitelerinde eğitim için "Foundation" eğitimi de önemli bir geçiş programı olmaktadır. Özellikle İngiltere'nin pek çok üniversitesi hazırlık programında başarılı olan öğrencileri, lise ders ortalamasına bakmadan üniversitelerine kabul etmektedir.

Kanada üniversitelerine giriş için herhangi bir hazırlık eğitimi zorunlu olmasada, Kanada'nın iyi üniversitelerine giriş çok zor olduğu için öğrencinin 6 veya 9 ay süren hazırlık programlarına katılmaları tavsiye edilir. Özellikle, Vancouver'da bulunan Columbia College University of British Columbia, University of Victoria yada Simon Fraser Üniversitelerine hazırlık eğitimi ve başarılı öğrencilere geçiş garantisi vermektedir.

Yurtdışındaki iyi üniversitelere giriş için bir diğer pratik yol ise, lise eğitiminin en az son yılını yurtdışında yapmaktır. Eğer lise eğitiminizi yurdışında tamamlar iseniz daha kolay bir şekilde üniversitelere giriş yapabilirsiniz. Örneğin Kanada'da Bodwell College, İngiltere'de Queens Ethelburgh College, St Micheals College, Amerika'da Seatle Central Community College, Avustralya'da Taylors College'de lise eğitimini tamamlayan öğrenciler adı geçen ülkelerin en iyi üniversitelerine geçiş yapabilirler. 

Ne tür Lisans dereceleri elde edilir?

 

Title   Qualification
Bachelor of Arts BA
Bachelor of Science BSc
Bachelor of Science (Economics) BSc (Econ)
Bachelor of Engineering BEng
Bachelor of Laws LLB

Bachelor of Medicine
Bachelor of Surgery

MB BS - a duration of six years and also provides for the award of an integrated BSc degree

Lisans Programlarına Kabul için Gerekli Evraklar

  • Lise diploması veya  bazı ülkeler için  bir yıllık hazırlık (Foundation- IB, Access veya A-Level) kursunu tamamlamış olmak
  • İngilizce dil düzeyini bir yeterlilik sınav sonucuyla kanıtlamak
  • IELTS: 6 - 6.5  TOEFL: 173-213 CBT IBT 79 
  • Cambridge Advanced veya Proficency sınavlarından birinden geçerli not almak.
  • İki adet öğretmenlerden alınmış referans
  • Kendisini ve eğitim amaçlarını açıklayan bir "Essay"
  • Lise Derslerinin Not Dökümü -transkript- (Not ortalaması 5 üzerinden en az 3 olmalıdır)
  • Amerika veya Kanada'da çok iyi üniversitelere başvuru yapacak öğrenciler mutlaka SAT sınavına girmelidirler
  • İngiltere'nin en iyi Üniversiteleri olan Cambridge, Oxford veya LSE gibi üniversitelere başvuracak öğrencilere A - Level hazırlık yapmaları tavsiye edilir. Ancak bu üniversitelerin bazı bölümleri "Foundation" eğitimini de kabul ederler

 

 

 

 
ust bar 3 ust bar 4
alt resim alt resim orta alt resim sag
Copyright (c) 2009-2022 Karya International Education
Yurtdışında üniversite


Copyright © 2015 Yurtdışında Üniversite