alt header 1 alt header 2
alt header 4

yurt disinda universite danismanlik

Hızlı Linkler
Ana Sayfaya Dön
E-mail Gönder
Online Eğitim Danışmanlığı
Telefonla Eğitim Danışmanlığı
Biz Sizi Arayalım

Genel Bilgiler
Yurtışında Üniversite Eğitimi Hakkında Genel Bilgiler
Üniversite Hazırlık Kursları
Üniversite H. Kursu Veren Okullar
Master Hazırlık Kursları
Master Hazırlık Kursu Veren Okullar
Yurdışında Önlisans
Yurtdışında Lisans
Yurtdışında Yüksek Lisans
Yurtdışında MBA
Yurtdışında Doktora


Başvuru Süreci
Yurtdışında Eğitim Dönemleri
Başvuru Zamanı
Kabul Prosedürü
Üniversite Başvuru Evrakları

Ülkeye Göre Üniversiteler
Kanada Üniversiteleri
İngiltere Üniversiteleri
ABD Üniversiteleri
Avustralya Üniversiteleri
Yeni Zellanda Üniversiteleri
Almanya Üniversiteleri
Hollanda Üniversiteleri
Danimarka Üniversiteleri
İrlanda Üniversiteleri
Fransa Üniversiteleri
Güney Afrika Üniversiteleri
Avusturya Üniversiteleri
Rusya Üniversiteleri
İtalya Üniversiteleri
Malta Üniversiteleri
Diğer Dünya Üniversiteleri

 

 

ust bar 3 ust bar 4
Yurtdışında Üniversite, Yurtdışı Üniversite Hazırlık Kursları
yurt-disinda-universite-kep

Yurtdışında Üniversite -Yurtdışı MBA Programları

yurt-disinda-onlisans

 

Günümüzde dünyanın en büyük şirketlerinin üst düzey yöneticilerinin yaklaşık %21'i MBA eğitimi yapmıştır. Bu oran her geçen gün artmaktadır.

Yurtdışında  en popüler master  programı MBA'dir. (Master of Business Administration- İşletme Yüksek Lisansı) İlk kez  ABD'de geliştirilen bu programa herhangi bir disiplinden lisans eğitimini tamamlayan öğrenciler; akademik başarı, İngilizce seviyeleri, GMAT notu, iş deneyimi ve referanslarıyla birlikte başvuru yapabilirler. Günümüzde, çalışma alanı ne olursa olsun, büyük ve orta ölçekli şirketler MBA derecesine büyük önem verirler.  MBA programında genelde, finans, finansal muhasebe, pazarlama, organizasyon davranışları, enformasyon yönetimi, e-business, genel işletme ve insan kaynakları dersleri alınır. MBA programları genel işletme eğitimi olarak başlamış ancak son zamanlarda uzmanlık alanlarına ağırlık verilmektedir. Örneğin Finans, Pazarlama, İnsan kaynakları veya E-ticaret gibi.  Dünya genelinde MBA programı veren binin üzerinde üniversite ve kolej vardır. MBA programı İngiltere'de 1 akademik yıl, Avustralya'da 1 ya da 2 yıl, Kanada ve Amerika'da ise genelde 2 yıl sürer. Ancak, Kanada ve Amerika'da 1 yıl süren  programlarda bulunur. Avrupa ülkelerinde ise genelde bir yıl sürer.

resim

Son zamanlarda internet üzerinden MBA programları verilmeye başlanmıştır. Ancak bu programlar henüz Türkiye'de YÖK tarafından tanınmamaktadır.  MBA programlarının maliyetleri yıllık 10,000  ile 50,000 USD arasında değişir. Bazı okullar sundukları ders kredisi üzerinden fiyatları belirlerler.

Örneğin: 36 kredi almak sureti ile MBA derecesine ulaşılan bir okulun kredi başına 500 USD fiyat uygulaması halinde, bu MBA programının maliyeti 18,000 USD civarındadır.


MBA analiz ve karar verme yeteneklerinizi geliştirmekte, yöneticilik ve işletme alanında uzmanlaşmanızı sağlamaktadır. Profesyonel akademisyenler ve farklı iş deneyimlerinden gelen öğrencilerle paylaşacaklarınızla size yeni bakış açısı getirecektir. Bir çok MBA öğrencisi öğrendiklerinin %50'sini paylaştıkları deneyimlerden kazandıklarını ifade etmektedirler.

MBA öğrencileri çoğunlukla genel müdürlük pozisyonunu hedefleyen, yöneticilik kariyerlerinde ilerlemeye başlamış kişilerdir. MBA bazı büyük şirketlere girebilmek için önşart durumundadır ve mezunlara yeni şirketlerde yeni kapılar ve fırsatlar doğuran bir eğitimdir.

resimHer ne kadar MBA kariyerinizde otomatik bir promosyon demek değilse de, sizi doğru yeteneklerle donatarak iş hayatınızdaki fırsatları arttıracaktır.

MBA eğitimi yüksek miktarda kişisel yatırımlarınızı gerektirirken, ardından yüksek maaş ve kariyer fırsatları sağlayabilmektedir. .

MBA Birliğinin İngiltere'de yaptığı araştırmaya göre, mezunların maaşlarının bekledikleri düzeyde yüksek olduğu ortaya çıkmıştır. Ayrıca büyük uluslar arası şirketlerin iyi pozisyonlar için MBA mezunlarını tercih ettikleri tespit edilmiştir.

Bugün bankacılık veya diğer finans sektörlerinde MBA yapmak hemen hemen herkesin isteği ve hedefidir. 30'lu yaşlarında orta derece yöneticilik düzeyine gelmiş bir çok kişi deneyimleriyle eğitimi harmanlayarak artık daha üst pozisyonlara yükselmek için MBA eğitimine başlamaktadırlar.

Programı bitiren öğrencilerin bir kısmı kendi çalıştıkları şirkette üst seviyelere yükselirken, bir kısmı da başka şirketlerde daha iyi pozisyonlarda iş hayatlarına devam etmektedirler.

 

 

 

 
ust bar 3 ust bar 4
alt resim alt resim orta alt resim sag
Copyright (c) 2009-2022 Karya International Education
Yurtdışında üniversite


Copyright © 2015 Yurtdışında Üniversite