alt header 1 alt header 2
alt header 4

yurt disinda universite danismanlik

Hızlı Linkler
Ana Sayfaya Dön
E-mail Gönder
Online Eğitim Danışmanlığı
Telefonla Eğitim Danışmanlığı
Biz Sizi Arayalım

Genel Bilgiler
Yurtışında Üniversite Eğitimi Hakkında Genel Bilgiler
Üniversite Hazırlık Kursları
Üniversite H. Kursu Veren Okullar
Master Hazırlık Kursları
Master Hazırlık Kursu Veren Okullar
Yurdışında Önlisans
Yurtdışında Lisans
Yurtdışında Yüksek Lisans
Yurtdışında MBA
Yurtdışında Doktora


Başvuru Süreci
Yurtdışında Eğitim Dönemleri
Başvuru Zamanı
Kabul Prosedürü
Üniversite Başvuru Evrakları

Ülkeye Göre Üniversiteler
Kanada Üniversiteleri
İngiltere Üniversiteleri
ABD Üniversiteleri
Avustralya Üniversiteleri
Yeni Zellanda Üniversiteleri
Almanya Üniversiteleri
Hollanda Üniversiteleri
Danimarka Üniversiteleri
İrlanda Üniversiteleri
Fransa Üniversiteleri
Güney Afrika Üniversiteleri
Avusturya Üniversiteleri
Rusya Üniversiteleri
İtalya Üniversiteleri
Malta Üniversiteleri
Diğer Dünya Üniversiteleri

 

 

ust bar 3 ust bar 4
Yurtdışında Üniversite, Avustralya'da Üniversite Eğitimi
header kismi 1
header kismi 2 header kismi 3 avusturya header kismi 5 Avusturya'da Üniversite Eğitimi
Öğrenci Yaşam Klavuzu, Üniversiteler, Programlar ve Diğer Ayrıntılar
header kismi 7
header kismi 8
Başkent Viyana
En büyük şehir Viyana
Resmi dil(ler) Almanca,Slovence(yerel),
Macarca (yerel)
Hükümet Parlamenter Demokrasi
 - Cumhurbaşkanı Heinz Fischer
 - Şansölye (Başbakan) Werner Faymann
AB'ye kabul 1 Ocak, 1995
Yüzölçümü  
 - Toplam 83,872 km² (115.)
  32383 sq mi 
 - Sular (%) 1.7
Nüfus  
 - 2007 yılında 8,316,487 (93.)
 - 2001 sayımına göre 8,032,926
 - Yoğunluk 99/km² (99.)
257/sq mi 
GSMH

(Satın alma gücü paritesi)

2006 tahmini
 - Toplam $279.5 (34.)
 - kişi başına $36,000 (8.)
Para birimi euro (€) ² (EUR)
Saat dilimi CET (UTC+1)

 

Neden Avusturya Üniversiteleri

> Yüksek eğitim kalitesi, öğrencilere sunduğuavusturya gorsel akademik çalışma ortamı ve geniş imkânlarıyla Avusturya Üniversiteleri dünyada kalitesini ispatlamıştır. 

> Tüm dünya ülkeleri tarafından tanınan Avusturya Devlet Üniversiteleri YÖK tarafından da tanınmakta olup, Diploma denkliği verilmektedir. 

> Üniversiteyi Avusturya'da bitirdiğiniz takdirde herhangi bir sınav engeli olmadan Yüksek Lisans ve Doktora eğitimine doğrudan geçiş imkânı. 

Avrupa ülkelerinin büyük çoğunluğunda öğrencilerin eğitimlerinin yanı sıra çalışıp para kazanması devlet tarafından yasaklanmıştır. Ancak Avusturya´da çıkan ve 01.07.2011 tarihinden itibaren yürürlüğe giren ve Yabanci Ögrencilerin Calisma Sartlarını düzenleyen yeni yasaya göre; 

- hâlihazırda okula devam eden ve henüz mezun olmamış bir yabancı öğrencinin haftada EN FAZLA 10 saatlik bir iste çalışma hakki vardır. 

- Lisans eğitimini tamamlamış ya da Diplomstudiumún(lisans+master birleşik egitim) 1. Abschnittini(Kisim) tamamlamış yabancı öğrencilerin ise haftada MAKSIMUM 20 saatlik bir iste çalışma hakları vardır. 

> Bir yarıyıl okuduktan sonra Üniversiteler arası öğrenci değiş - tokuşunu öngören ERASMUS / SOKRATES programlarıyla Avrupa`nın herhangi bir ülkesinde iki döneme kadar ücretsiz üniversite eğitimi alma 

> Avusturya Üniversiteleri kabul şartı olarak yabancı dil bilme zorunluluğu yoktur. Üniversite kendi bünyesinde dil eğitimi vermektedir. 

> Almanca ve İngilizce ile en az iki yabancı dili öğrenebileceğiniz çok dilli ve dünyanın değişik ülkelerinden gelen öğrencileri ile multikültürel ortam. 

> Avusturya`daki yabancı öğrenciler senelik sadece 760 € harç ödemektedirler. Bu yönüyle de Avusturya Üniversiteleri dünyanın en düşük ücretli üniversiteleri arasındadır. 

> Avrupa Birliği Ülkeleri , ABD'nin iş gücü açığını kapatmak için 1990'lı yıllardan beri uyguladığı 'Green örnek alarak, MAVİ KART (BLUE CARD) uygulamasını başlatılacaktır. Avusturya Üniversitelerinden mezun olan öğrenciler Avrupa da iş buldukları takdirde mavi kart alma hakkına 
sahip olacaklardır. 

> Avusturya Üniversitelerinin öğrencilere sundukları bilgisayar ve internet ortamı, çok sayıdaki zengin, donanımlı kütüphaneleri, akademik çalışmayı teşvik eden rahat ve bilimsel ortamıyla eğitiminize 

> Avusturya'nın muhteşem doğal güzelliklerinin yanı sıra özellikle kültür ve sanat şehri Viyana'nın hayatınıza katacağı yaşam kalitesi. 

> Avusturya yüksek yaşam kalitesine sahip ülkelerin ön sıralarında gelmektedir. Hayat kalitesi yüksek, ulaşım problemini çözmüş, alt yapısı sağlam ve çoğu Avrupa ülkelerine göre suç oranı daha düşüktür. Başkent Viyana yaşam kalitesi açısından dünya sıralamasında her yıl ilk üçe girmektedir. 

Avusturya'da Eğitimin Genel Özellikleri

Avusturya'daki Üniversite Eğitim Sistemi 2002 yılından itibaren köklü değişikliklere uğramıştır. Daha öncesinde tüm bölümlerde Lisans ve Yüksek Lisans Programları birleşik olarak okutulmaktayken üyük oranda Lisans ve Yüksek Lisans Programları birbirinden ayrılmıştır. 

Bu yeni sistemde Lisans Eğitimi 3, Mastır 2 yıl sürmektedir. 

Avrupa'nın en iyi üniversitelerinden olmasına rağmen yıllık sadece 760 € harç ücreti alınması zorlukları ve sınırlamaları da beraberinde getirmiştir. 

Bazı bölümlerde öğrenci alımında kontenjan sınırlamasına gidilmiş, bazı Üniversitelerde ise başvuru esnasında öğrencilere bürokratik engeller çıkarmak suretiyle üstü kapalı bir eleme süreci uygulanmaktadır. 


Avrupa Eğitim Danışmanlığı olarak tüm ayrıntıları öğrencilerimize önceden aktarmakta ve başvuru sürecinde yaptığımız titiz çalışmamızla öğrencilerimizin Kontenjan dâhilinde kalmalarını sağlamaktayız. 

Üniversite Öğrenim Süreleri

> Lisans Eğitimi (Bakkalaureatsstudium) 3 yıl 
> Yüksek Lisans Eğitimi (Masterstudium) 2 yıl 
> Lisans + Yüksek Lisans Eğitim (Diplomstudium) 4,5 yıl 

Kimler Avusturya'da Okuyabilir?

Lisans Eğitimi (Bakkalaureatsstudium) : 

Lisans kabulü alabilmek için ÖSS Sınavında 4 yıllık bir Üniversite Programını kazanmış olmak ŞARTTIR. ÖSS de kazandığınız bölümün ancak aynısına veya benzer bir bölüme Avusturya`da kayıt yaptırabilirsiniz. 
Kazandığınız Üniversite Özel, Vakıf (Kıbrıs Üniversiteleri de dâhil) veya Devlet Üniversitesi olabilir. 
Erken başvuru yapmak suretiyle Türkiye`de kayıt yaptırmak zorunda kalmadan geçişinizi Avusturya Üniversitelerine yapabilmekteyiz. 
Yani Özel Üniversiteleri kazanıp, kayıt parası vermeden geçişiniz mümkün.

Öğrenciler 3 yıllık eğitimin sonunda istemeleri durumunda herhangi bir sınava tabi olmaksızın Mastır eğitimine başlayabilirler. 

Aktif olarak Türkiye'de bir Üniversitede öğrenim gören öğrenciler de Avusturya`ya yatay geçiş yapabilirler ve Türkiye`de vermiş oldukları dersleri saydırabilirler. Bu sayede sadece kalan fark derslerini alarak diploma almaları mümkün olmaktadır. 

Yukarıda belirtilen şartlar dışında bazı istisnai durumlarda da öğrencilerimizin Üniversite Kabulünü alabilmekteyiz. Avusturya`da birinci dereceden bir akrabanızın olması, bazı 2 yıllık bölümlerden 4 yıllık bölüme geçiş yapmış öğrenciler. vs). 

Bu konuda öğrencilerimizin mutlaka Viyana, İstanbul veya Ankara Bürolarımızdan herhangi biriyle irtibata geçmelerini tavsiye ediyoruz. 

Yetkili arkadaşlarımız size olabilecek tüm alternatifler hakkında gerekli bilgiyi vereceklerdir. 

Yüksek Lisans Eğitimi (Masterstudium) : 

Yüksek Lisans Kabulü alabilmeniz için ALES Sınavına girmiş olmanız gerekmektedir. 

Buna ek olarak Türkiye`deki üniversitelerde Yüksek Lisans yapma hakkına sahip olduğunuza dair bir belgeye ihtiyacınız olacaktır. 

Kabul için bu belge çok önem arz etmekte olup belgenin içeriği hakkında ve temininde kurumumuz size gerekli yönlendirmeyi yapacaktır. 

Bazı Üniversiteler öğrencinin ALES Sınav giriş tarihine göre, Türkiye'de Mastır kabul şartı aramamaktadır. 


Yüksek Lisansa kabul aldığımız öğrencilerimize Avusturya ile Türkiye Lisans Programlarındaki farklılıklardan dolayı ortalama 3-5 fark dersi ek olarak verilebilmektedir. 
Öğrenciler 2 yıllık eğitimin sonunda istemeleri durumunda direkt Doktora programına başlayabilirler. 

Lisans ve Yüksek Lisans Birleşik Eğitim (Diplomstudium) : 

Bu bölümün kabul kriterleri öğrencinin konumuna göre Lisans veya Yüksek Lisans ile aynıdır. 4 yıl süren eğitim sonunda öğrenciler hem Lisans hem de Mastır eğitimini yapmış olurlar ve herhangi bir sınava tabii olmaksızın direkt olarak Doktora Programlarına kayıt yaptırabilirler. 

Avusturya'da Bulunan Bazı Üniversiteler

Viyana Üniversitesi 
Avusturya'nın Başkenti Viyana'da 1365 yılında kurulan Viyana Üniversitesi 650 yıla yaklaşan tarihi ile Alman Dil ve Kültür coğrafyasının en eski, dünyanın en köklü Üniversitelerindendir. Bu uzun süre içerisinde pek çok bilim çı ve devlet adamı yetiştirmiş olan Viyana Üniversitesi Avrupa'nın kültür, sosyal ve siyasal yaşamına çok önemli katkılarda bulunmuştur. Su anda 91.000 öğrencisi bulunan Viyana Üniversitesi Ranking sıralamasında dünyada ilk 100 üniversitesi içerisindedir. 

Viyana Teknik Üniversitesi 
20.000 öğrencisi ve dev bir kadrosu bulunan Viyana Teknik Üniversitesi 1815 yılında Teknik Enstitü olarak kuruldu. O günden bu güne önemli başarılara imza atan Viyana Teknik Üniversitesi şuan Avrupa'nın en başarılı ilk 10 üniversitesi içerisinde bulunmaktadır. 

Viyana Ziraat Üniversitesi 

Viyana Ekonomi Üniversitesi

Viyana Ekonomi Üniversitesi 1898 yılında İthalat Ekonomi Akademisi" adıyla kurulmuş, 1975 yılındaki eğitim reformunda "Viyana Ekonomi Üniversitesi""adını almıştır. Avrupa Birliği ekonomi üniversiteleri içerisinde Viyana Ekonomi Üniversitesi en iyi 2. üniversite olarak gösterilmektedir. 

  • Viyana Güzel Sanatlar Üniversitesi 
  • Viyana Müzik & Gösteri Sanatları Üniversitesi 
  • Salzburg üniversitesi 
  • Linz üniversitesi 
  • Graz üniversitesi 
  • Graz teknik üniversitesi 
  • Leoben maden üniversitesi 
  • Klagenfurt üniversitesi 
  • İnnsbruck üniversitesi
  • Viyana Uygulamalı Sanat Üniversitesi 

 

.
iletsim

 

ust bar 3 ust bar 4
alt resim alt resim orta alt resim sag
Copyright (c) 2009-2022 Karya International Education
Yurtdışında üniversite


Copyright © 2015 Yurtdışında Üniversite